Jazykové verzie:   
Mýtna 29, P.O.Box 10, 810 05 Bratislava, Slovenská republika
Tel.: 02/ 39 07 50 42; E-Mail: sksi@sksi.sk
Sobota, 09.12.2023, 08:33

> Neprehliadnite - užitočné informácie > SKSI > Regionálne kancelárie Komory > Regionálna kancelária SKSI TRNAVA

Informácia o odbornej exkurzii - HIPO ARÉNA Šamorín

Informácia o odbornej exkurzii

 

Odborná sekcia Statika stavieb v spolupráci s firmou Stavokov projekt, s.r.o. Trenčín

zorganizovala dňa 25.04.2014 odbornú prehliadku výstavby HIPO ARÉNY v Šamoríne.

 

Účastníkov exkurzie odborne sprevádzali Dipl. Ing. Jaroslav Repa z firmy Stavokov projekt, s.r.o. Trenčín – zodpovedný projektant jej oceľových nosných konštrukcií a zástupca generálneho zhotoviteľa stavby -  firmy ZIPP Bratislava, spol. s r. o.

 

Prehliadky sa zúčastnili aj projektanti nosných konštrukcií stavby Ing. Ľubomír Candrák a Ing. Peter Candrák, ktorí prítomným poskytli cenné informácie o jej atypických konštrukčných riešeniach.

 

Areál Hipo Arény sa nachádza na okraji mesta  Šamorín v blízkosti vodného diela Gabčíkovo (Čilistov). Ide o rozsiahly areál, v rámci ktorého sa nachádza dostihová dráha o dĺžke 1,8 km v strede ktorej je vybudovaná nová zakrytá tribúna, v ktorej sa okrem vonkajšieho sedenia nachádzajú aj vnútorné priestory pre VIP-účastníkov, stravovacie a občerstvovacie priestory.

Dominantnou budovou je hala skladajúca sa z troch častí so závodnou a tréningovou plochou, medzi ktorými je stredná administratívno-sociálna časť. Nosná konštrukcia je z trojkĺbových drevených lepených nosníkov.

 

Halové priestory pre dlhodobé ustajnenie majú nosnú konštrukciu z dreva a samotné priestory sú vytvorené na vysokej kvalitatívnej úrovni z hľadiska použitých materiálov. Pre ustajnenie koní počas pretekov sú vybudované samostatné objekty s boxami pre cca 300 koní.

 

Celý areál je doplnený viacerými priestormi pre prípravu, tréningy, ošetrovanie a relax koní. Nástupné plochy sú vybudované z prírodných kamenných materiálov (dovoz z Číny) doplnených množstvom zelene. Zatrávnené plochy a závodiská vybudovala špecializovaná odborná firma z Holandska.

V rámci areálu sa buduje i aquapark.

 

Účastníci exkurzie konštatovali, že z hľadiska použitia konštrukčných prvkov a materiálov, ako aj remeselného vyhotovenia detailov je celý areál vybudovaný na mimoriadne vysokej úrovni.

 

Odborno-organizačným garantom exkurzie za Výbor RZ SKSI Trnava bol Ing. Marián Petráš.

 

 FotkyPrint | Top

 
Copyright 2023 SKSI. Všetky práva vyhradené. – Generuje redakčný systém BUXUS CMS spoločnosti ui42.';