Jazykové verzie:   
Mýtna 29, P.O.Box 10, 810 05 Bratislava, Slovenská republika
Tel.: 02/ 39 07 50 42; E-Mail: sksi@sksi.sk
Pondelok, 08.08.2022, 00:43

> Neprehliadnite - užitočné informácie > SKSI informuje > SKSI v médiách

SME: Úspešní budúci stavbári si prevzali ocenenia

Úspešní budúci stavbári si prevzali ocenenia

BRATISLAVA 15. mája (SITA) - Slovenská komora stavebných inžinierov (SKSI) po prvýkrát udeľovala prestížne ocenenie v rámci Medzinárodnej konferencie študentskej vedeckej odbornej činnosti stavebných fakúlt.

BRATISLAVA 15. mája (SITA) - Slovenská komora stavebných inžinierov (SKSI) po prvýkrát udeľovala prestížne ocenenie v rámci Medzinárodnej konferencie študentskej vedeckej odbornej činnosti stavebných fakúlt Českej a Slovenskej republiky (ŠVOČ). Agentúru SITA o tom informovala samostatná referentka pre vzdelávanie a zahraničné vzťahy Ladislava Dzuricová. Prvé miesto za vysokokvalitnú študentskú odbornú prácu so značným potenciálom uplatniteľnosti v praktickej oblasti získal študent Roland Antal so svojou prácou Vplyv vetra na budovu nepravidelného pôdorysu. Na druhom mieste sa umiestnil Jakub Čurpek s prácou o nekompatibilite stavebných materiálov v skladbe plochých striech a na treťom mieste skončil Marek Kováč, ktorý sa zaoberal zvyšovaním počiatočných pevností betónu s prímesami. Ceny si prevzali traja mladí študenti z rúk predsedu SKSI Vladimíra Benka. Konferencia sa konala pod záštitou rektora Slovenskej technickej univerzity Roberta Redhammera.

Do súťaže sa zapojilo spolu šesť slovenských a českých stavebných univerzitných fakúlt. Víťazov volili v desiatich kategóriách – pozemné stavby a architektúra, vodné stavby, vodné hospodárstvo a environmentálne inžinierstvo, dopravné stavby, stavebná mechanika, materiálové inžinierstvo, inžinierske konštrukcie a mosty, geotechnika, geodézia a kartografia, technické zariadenia budov a energie budov, ekonomika, riadenie a technológie stavieb.

„Veľmi vysoko hodnotím kvalitu posudzovaných projektov a voľba víťazov vôbec nebola jednoduchá. Teší ma aktivita mladých budúcich stavbárov aj ich nadšenie, s akým sa zapájajú do súťaže“, uviedol Benko. Porota vyberala spomedzi viac ako sto projektov a z desiatich nominovaných prác nakoniec udelila ocenenia trom najlepším.


Vydané dňa: 15.5.2015
Autor: SITAPrint | Top

 
Copyright 2022 SKSI. Všetky práva vyhradené. – Generuje redakčný systém BUXUS CMS spoločnosti ui42.';