Jazykové verzie:   
Mýtna 29, P.O.Box 10, 810 05 Bratislava, Slovenská republika
Tel.: 02/ 39 07 50 42; E-Mail: sksi@sksi.sk
Nedeľa, 14.08.2022, 05:29

> Neprehliadnite - užitočné informácie > SKSI informuje > Tlačové správy SKSI

SKSI je partnerom Portálu absolventov STU v Bratislave

Portál absolventov STU

SKSI je partnerom Portálu absolventov univerzity

V rámci dobrých vzťahov SKSI so  Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave prijala Komora od univerzity ponuku partnerstva na internetovom portáli. Partnerstvo na Portáli absolventov STU podľa šéfa Komory rozšíri obzor absolventov o činnosti SKSI a zároveň prospeje aj členom našej Komory.

„Prepojenie Portálu absolventov s webstránkou SKSI oceňujeme a pokladáme za pozitívny krok smerom k rozširovaniu nielen univerzitného povedomia u našich členov, ale aj povedomia o našej Komore medzi študentmi a absolventmi STU, z ktorých sa mnohí stávajú autorizovanými stavebnými inžiniermi,“ podotkol predseda SKSI Vladimír Benko.

Úspešní absolventi môžu uverejniť svoj profil na absolventskom portáli univerzity. Môžu tu uverejniť svoje úspechy, profesionálne pôsobenie či dokonca pracovné ponuky. „Mnohí naši absolventi sú dnes sami zamestnávateľmi, majú úspešne fungujúce firmy, takže hľadajú aj nových perspektívnych zamestnancov – a opäť je to väčšinou medzi mladými absolventami techniky. Firmy môžu ponúkať pracovné pozície našim budúcim absolventom prostredníctvom jednoduchého elektronického formulára,“ doplnila informácie Zuzana Mokošová z útvaru práce s verejnosťou na STU v Bratislave.

Na portáli môžu zvedaví záujemcovia nájsť aj informácie o aktuálnom dianí na univerzite,  o pripravovaných podujatiach či konferenciách. Univerzita tu uverejňuje aj ponuky študijných pobytov, súťaží či brigád. Je to akési prepojenie študentského sveta s budúcnosťou a sveta autorizovaných stavebných inžinierov s ich minulosťou. Portál totiž umožni aj vyhľadávanie spolužiakov ci kamarátov zo štúdii, čim vytvára podmienky pre ich  ďalšiu vzájomnú komunikáciu.

„Všetkým  zaregistrovaným záujemcom sme začali s mesačnou periodicitou posielať  newsletter s aktuálnymi informáciami, pričom jeho prvé číslo sme distribuovali  začiatkom marca,“ prezradila ďalej Mokošová z STU a dodala, že portál by mal byť akousi komplexnou  "virtuálnou" encyklopédiou absolventov bratislavskej technickej univerzity. Registráciu na portáli spustila univerzita v pondelok 11. novembra.Print | Top

 
Copyright 2022 SKSI. Všetky práva vyhradené. – Generuje redakčný systém BUXUS CMS spoločnosti ui42.';