Jazykové verzie:   
Mýtna 29, P.O.Box 10, 810 05 Bratislava, Slovenská republika
Tel.: 02/ 39 07 50 42; E-Mail: sksi@sksi.sk
Sobota, 09.12.2023, 09:01

> Neprehliadnite - užitočné informácie > Zahraničné aktivity

ECCE

Európska rada stavebných inžinierov
European Council of Civil Engineers (ECCE)

Európska rada stavebných inžinierov (ďalej ECCE) združuje národné asociácie, komory a združenia stavebných inžinierov v Európe. ECCE bola založená v roku 1985 so spoločnou myšlienkou zakladajúcich organizácií, že spolupráca stavebných inžinierov v Európe môže Európe pomôcť vo väčšom rozsahu rozvíjať výstavbu prostredia a zároveň ochraňovať prirodzené prostredie.

Medzi hlavné ciele ECCE patrí podporovať najvyššie technické a etické princípy v Európe; byť zdrojom nestranných doporučení na úrovni EÚ; formulovať návody na udžiavanie a zvyšovanie kvality vzdelávania stavebných inžinierov; asistovať pri dosahovaní vzájomnej kompatibility Eurokódov, noriem a nariadení v stavebníctve a príbuzných odvetviach; podporovať zvyšovanie úrovne bezpečnosti a kvality v stavebníctve; a podporovať spoluprácu s ostatnými paneurópskymi organizáciami v stavebníctve, a pod.

ECCE vyvíja aktivity v oblasti životného prostredia, výskumu a vývoja, vzdelania, etiky, celoživotného vzdelávania, ako aj pri organizovaní workshopov a konferencií.

V súčasnosti má ECCE 21 členov; SKSI sa stala členom ECCE v roku 2002. Viac informácií získate na webovej stránke ECCE: www.ecceengineers.eu.Print | Top

 
Copyright 2023 SKSI. Všetky práva vyhradené. – Generuje redakčný systém BUXUS CMS spoločnosti ui42.';