Jazykové verzie:   
Mýtna 29, P.O.Box 10, 810 05 Bratislava, Slovenská republika
Tel.: 02/ 39 07 50 42; E-Mail: sksi@sksi.sk
Sobota, 26.09.2020, 14:55

> Neprehliadnite - užitočné informácie > STATIKA STAVIEB 2017 > Odborné podujatia organizované a spoluorganizované komorou

DISKUSNÝ STÔL NA TÉMU ENERGETICKÁ EFEKTÍVNOSŤ BUDOV

Slovenská komora stavebných inžinierov si Vás dovoľuje pozvať na odbornú diskusiu s popredným architektom – hosťujúcim profesorom Arch. Dipl.-Ing. Stanislausom Dukátom a s ďalšími prizvanými hosťami. Diskutovať sa bude dňa 15. novembra 2018 v priestoroch Slovenskej komory stavebných inžinierov, Mýtna 29, Bratislava o aktuálnych témach energetickej efektívnosti budov. 

Hosťami diskusie budú:

- riaditeľka odboru stavebníctva Ministerstva dopravy a výstavby SR Ing. Alena Ohradzanská,

- riaditeľka Technického a skúšobného ústavu stavebného prof. Ing. Zuzana Sternová, PhD.

- dvaja erudovaní odborníci, ktorí majú široké teoretické a praktické skúsenosti s navrhovaním energeticky efektívnych domov a budov doc. Ing. arch. Henrich Pifko, PhD. a Arch. Dipl.-Ing. Stanislaus Dukát. 

Architekt Dukát Vám predstaví viacúčelovú občiansku stavbu vybudovanú pre potreby mesta s nulovou potrebou energie, ktorá bola realizovaná v rakúskom meste Koppl pri Salzburgu.

Za účelom úspešného naplnenia energetických cieľov stratégie Európa 2020 bude cieľom diskusie odprezentovať poznatky, ku ktorým sa dopracoval technicky vyspelý svet v oblasti vývoja a výskumu nulových a energeticky aktívnych domov, zistiť aká je situácia v oblasti energetickej efektívnosti budov na Slovensku a navrhnúť vhodné postupy a priority pri aplikácii opatrení v našich podmienkach.

Vstup je pre záujemcov bezplatný a registrácia je možná prostredníctvom on-line formuláru:

PRIHLÁSIŤ SA

Diskusného stola sa bude možné zúčastniť osobne v priestoroch Slovenskej komory stavebných inžinierov na Mýtnej 29 v Bratislave (3. poschodie). Formou videoprenosu bude diskusia prepojená do jednotlivých regiónov Slovenska.

Školiace miestnosti SKSI bude možné navštíviť v:

  • RK SKSI Bratislava, Mýtna 29, Bratislava - možnosť prísť osobne
  • RK SKSI Trnava, Hornopotočná 1, Trnava (VIDEOPREPOJENIE)
  • RK SKSI Banská Bystrica, Kollárova 2, Banská Bystrica (VIDEOPREPOJENIE)
  • RK SKSI Žilina, Vysokoškolákov 8556/33B, Žilina (VIDEOPREPOJENIE)
  • RK SKSI Košice, Južná trieda 93, Košice (VIDEOPREPOJENIE)

S cieľom priblížiť problematiku čo najväčšiemu spektru poslucháčov bude prenos diskusie vysielaný aj pre poslucháčov 3 ukrajinských vysokých škôl.

Energetická efektívnosť a uvádzanie inovatívnych technológií do praxe sú cestou k šetreniu nákladov, zvyšovaniu konkurencieschopnosti a udržateľnosti, znižovaniu CO2, a teda aj k ochrane životného prostredia.


Komora si vyhradzuje právo na zmenu miesta konania seminára. Ďakujeme za pochopenie.Print | Top

 
Copyright 2020 SKSI. Všetky práva vyhradené. – Generuje redakčný systém BUXUS CMS spoločnosti ui42.';